Akt męski w innej formie #2

Akt męski w innej formie

Poniosło mnie

Drogą kupna sprzedaży weszłam w posiadanie pewnego tajemniczego urządzenia nazywanego projektorem. A właściwie dwóch projektorów. Oba miały być wadliwe. Jednak… bez urazy Panowie, ale od czego ma się w domu mężczyznę? Kilka godzin i sprzęty były jak nówki! Więc w mojej głowie zaświecił niczym lampa projektora pewien pomysł… Szalony na pierwszy rzut oka, jednak w każdym szaleństwie jest jakaś metoda!

Chciałam trochę zaszaleć i oderwać się od standardowych sesji aktu. Nie to, że mnie nudzą. Co to to nie! Chciałam jednak zrobić coś nowego, świeżego. Coś, czego jeszcze nigdy i nigdzie nie było. A przynajmniej coś, czego ja nie widziałam ani na polskich ani na zagranicznych stronach z tematyką aktu. A uwierzcie, że przewertowałam naprawdę masę stron…

I zrobiłam to!

Początkowo nie było łatwo. Głównie ze względu na konieczność właściwego ustawienia projektora. Wbrew pozorom nie jest to wielokrotna ekspozycja, a pojedyncze zdjęcie. Jednak kilka godzin sesji i voila! Powstało takie oto cudo 🙂 Bo kto powiedział, że w akcie nie można bawić się formą? Model miał chyba trochę dosyć mojej artystycznej wizji podczas wykonywania zdjęć, ale dzielnie walczyliśmy do samego końca 🙂

Jak Wam się podoba taka forma aktu? Widzieliście kiedyś coś podobnego?

Tak mnie zastanawia tylko jedna kwestia: dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł? Dlaczego nikt inny tego wcześniej nie wykonał? Przecież nie było to aż tak ciężkie jakby mogło się wydawać. Hmmmm… Czyżby jednak eksperymentowanie, pokazywanie czegoś nowego tak jak ten akt męski w innej formie nie jest zbyt dobrym pomysłem?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach 🙂

3 dpowiedzi do “Akt męski w innej formie”

  1. Bardzo ciekawe, fajne, intrygujące! Zdecydowanie popieram szukanie różnych form wyrazu, nadawanie obrazom ciekawych kompozycji, rozbudowywanie ich treści. Próby tego typu, choć oczywiście niepozbawione ryzyka, są bardzo ciekawym obszarem zarówno dla modela, fotografa, jak i tych, którzy potem powstałe prace będą oglądać, doznając najprzeróżniejszych odczuć, skojarzeń i interpretacji….

Dodaj komentarz