Klasyczny akt męski w studio

Jedną z najczęściej wykonywanych przeze mnie sesji jest klasyczny akt męski w studio.

Czym charakteryzuje się ten rodzaj sesji?

Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje bazuje na klasycznych pozach, ustawieniu światła, tła i kilku innych rzeczy. Kto jednak powiedział, że klasyka musi być nudna?

Ze mną to praktycznie niemożliwe, więc zawsze staram się wpleść coś szalonego do sesji. A to dodatki przy zbliżeniach na penisa, a to niestandardowe ułożenie całego ciała.

Przy klasycznym akcie męskim lubię sobie czasem zaszaleć… artystycznie 🙂

Oczywiście, staram się pokazać jak najwięcej modela na zdjęciach. Nie chcę, aby każde zdjęcie było moim odbiciem jako fotografa. Pozwalam sobie jednak na trochę zabawy.

Jasne, czasem chcecie coś ukryć podczas sesji – a to kilka dodatkowych kilogramów, a to jakieś inne niedoskonałości. I o ile w plenerze czasem jest to bardzo trudne, o tyle podczas sesji studyjnej troszkę pracy światłem i efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania 🙂

Pomyślałam więc o pozycji “tyłem”. Niby nic, ale zauważyłam, że rzadko pokazuje się mężczyznę od tyłu. Niby nic takiego, ale spójrzcie, że jednak zmienia to bardzo odbiór zdjęć.

Czy jednak tracą na “męskości”?

Absolutnie nie! Wręcz przeciwnie – pokazuję silne ramiona, plecy. To same oznaki męskości. Nie rozumiem więc czasem pojawiających się głosów, że takie pokazanie ciała mężczyzny jest niemęskie. Albo że akt męski jest niemęski.

Tutaj działa to w drugą stronę

To taka (nie wiem czy dobrze używam sformułowania) odwrócona psychologia. Z jednej strony ktoś mówi, że to nie jest męskie. Z drugiej strony według mnie i wielu innych osób trzeba dojrzeć do tego typu sztuki. A żeby dać się w niej uchwycić, to trzeba być naprawdę odważną osobą.

I to moi drodzy potrafią tylko mężczyźni. Dorośli, dojrzali, znający swoje ciało. I przede wszystkim ci, którzy się go nie wstydzą! Dla takich osób z przyjemnością wykonuję sesje 🙂

19 odpowiedzi na “Klasyczny akt męski w studio

  1. Pani Kasiu, wiem, wynikły problemy z dostawcą usług hostingowych jednak już dziś pojawi się nowy wpis 🙂

 1. Panie Pablo jestem dojrzałą i świadomą kobietą. Na mojej drodze było wielu mężczyzn i z przykrością muszę stwierdzić, że młodzi są zbyt pewni siebie i swoich możliwości. Mężczyźni im starsi tym lepsi. Byle w dobrej formie ? Wiem, że młodzi nie zdecydowali by się na takie zdjęcia bo brak im odwagi. Pozdrawiam wszystkich Panów.

 2. Szkoda 🙁 Było by to bardzo ciekawe urozmaicenie – że nie tylko młodzi mężczyźni potrafią pięknie prezentować swoją męskość. Może jednak Pani spróbuje zapytać? I tak pokazują swoje zdjęcia więc jeszcze jeden drobiazg chyba nie będzie problemem 🙂

  1. Pani Kasiu,
   Oczywiście, nie tylko młodzi mężczyźni prezentują na łamach tej strony swoją męskość.
   Zapytam, czy istniałaby taka możliwość przy najbliższej sesji (jeżeli nie naruszałoby to zasad prywatności modeli), czy jest możliwość podzielenia się informacją o ilości wiosen 🙂
   Dodam również, że sami zainteresowani mogą tutaj udzielić informacji (w komentarzach) 🙂

  2. Pani Kasiu, co prawda dopiero umawiam się z autorką zdjęć na sesję, ale zapewniam, że dla mnie nie ma problemu z ujawnieniem wieku. Miałem już kilka sesji za sobą i facet +40 też może się fajnie prezentować na zdjęciach ?

 3. Bardzo dumnie prezentuje się męskość ! Kolejny fantastyczny akt. Pani Kasiu może Pani podawać przy zdjęciach wiek modeli?

  1. Niestety Pani Kasiu, klienci cenią sobie swoją prywatność, więc nie mogę zdradzać takich szczegółów.

  2. Pani Katarzyno, pyta Pani o wiek. Poczułem się więc wywołany do tablicy, więc uchylę rąbka tajemnicy ? 30+
   A może Pani się zdecyduje na sesję u Kasi i będziemy mogli tu również podziwiać Pani piękne fotografie? Jakoś kobiety ostatnio w mniejszości.

   1. Ha! Być może zdecyduję się na sesję. Kiedy nie wiem. Marzy mi się sesja damsko-męska – ale takie coś chwilowo jest nie wykonalne. Cały czas śledzę blog i nie mogę się doczekać kolejnych pięknych zdjęć.

    1. Pani Katarzyno! Myślę, że do sesji damsko-męskiej znajdzie Pani wielu chętnych odwiedzających tę stronę. Wystarczy spojrzeć na komentarze pani Karoliny i innych, kilka wpisów wcześniej na tym blogu. Więc to nie problem ?

    2. Pani Kasiu, ja coś czuje, że Pani zrobi nie jedną ciekawą sesję, bo modeli, którzy się na to zdecydują będzie sporo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *